Traşsız Saç Ekimi

Dış görünüşü etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi olan saçın, genetik ya da dış etkenlere bağlı birtakım nedenlerden dolayı çıkmaması, az çıkması ya da hasar görmesi, pek çok erkek için büyük bir problem teşkil eder. Günümüzde tıp bilimi, bu probleme saç ekimi denen operasyon ile tatmin edici bir çözüm getirebilmektedir. Traşsız saç ekimi olarak bilinen işlem ise, son zamanlarda oldukça popüler olan ve sık tercih edilen bir saç ekim yöntemidir. Bu yazıda, bu yöntemi birkaç başlık altında detaylandıracağız:

 Traşsız Saç Ekimi Nedir?

Ekimin yapılacağı alanın traş edildiği standart saç ekim süreci zor olmasa da, birçok kişi kafasını kazıtma fikrine sıcak bakmaz. Hatta bu nedenden dolayı saç ektirmekten vazgeçenler dahi olmuştur. Bu durumun önüne geçmeyi amaçlayan ve özellikle de az bir alana ekim yapılacağı zaman sık tercih edilen traşsız saç ekim işlemi; saçların hem ekim, hem de iyileşme sürecinde daha doğal bir görünüme sahip olmasını ve dolayısıyla hastanın da normal hayatına daha çabuk dönebilmesini amaçlar.
 
Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Standart saç ekiminde olduğu gibi, traşsız saç ekiminde de FUE(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) olarak bilinen popüler yöntem kullanılır. Bu yöntemde, milimetrik özel ekipmanlar ile ense bölgesinden alınan kökler, ekimin yapılacağı bölgeye transfer edilir. Traşsız FUE yönteminin standart yöntemden en büyük farkı, hastanın kafasını tamamen traş etmeye ihtiyaç duyulmamasıdır.
 
Traşsız Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Traşsız saç ekimi operasyonunu takip edecek olan iyileşme süreci, yine FUE yöntemi ile yapılan standart saç ekim işleminin iyileşme sürecinden farklı değildir. Fakat traşlama yapılmamış olacağı için, ekim yapılan alanın gizlenmesi de daha kolay olacaktır. Ekim yapılan alanda ortaya çıkabilecek kabuklanmalar, 8 – 10 gün içerisinde geçer. Üç ay gibi bir zamanda sonra ise saçlar çıkmaya başlar ve bir senenin sonunda saçlar amaçlanan görünüme kavuşur. FUE yönteminde, kök alınan ya da ekim yapılan alanda herhangi bir kalıcı iz oluşmamaktadır.
 
Traşsız Saç Ekimi Fiyatları

Traşsız saç ekimi fiyatları, standart saç ekimi fiyatlarına göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte, ne kadar kök ekileceği ve operasyonun nerede yapılacağı da fiyata etki eden önemli faktörler olduğundan, saç ekimi yaptıracak kişi ve ekimin yapılacağı bölge uzmanlar tarafından görülmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bundan dolayı traşsız saç ekimiyle ilgili diğer detaylar gibi, fiyat konusu da uzmanlar ile konuşulmalıdır.

Traşsız saç ekimi ve diğer benzer işlemler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz uzmanlar ile görüşmek için, plastik cerrahi merkezi Este Center ile iletişime geçebilirsiniz.