Hemen Fiyat Al

Fiyat Al

Sakal ekimi nedir?

Sakal ekimi son zamanlarda sakalı seyrek çıkan veya çeşitli sebeplerden dolayı anormal çıkan insanların çok sık başvurdukları ve olumlu neticeler elde ettikleri bir tıbbi müdahaledir. Özellikle ülkemizde saç ekimi konusunda kat edilen onca yoldan ve elde edilen başarılardan sonra sakal ekiminin de önü açılmış önündeki tabular yıkılmıştır.

Sakal ekimi teknikleri

Erkeklerin istenilen ölçüde sakala kavuşması adına çeşitli teknikler, sakal ekim estetiği noktasında tercih edilmektedir. Bu teknikler arasında öne çıkan ikisi, FUT ve FUE’dir. İki sakal ekim tekniği arasında ciddi farklar bulunmaktadır. FUT yöntemi ile sakal ekim operasyonları günümüzde fazla tercih edilmemekle birlikte, getirmiş olduğu dezavantajlar söz konusudur. Kıl kökü nakli ameliyatı olarak bilinen FUT’ta sakal her yerde aynı açıyla çıkmaktadır, operasyon sonrası iz kalabilmektedir ve özellikle ensede ciddi ağrılar ortaya çıkarabilmektedir.

FUE yönteminde ise, insanın fizyolojik yapısına uygun olarak sakal, her yerde çıkması gereken açı ile çıkmaktadır, sakallar tek tek çıkar ve deri kesilmediği için de operasyon sonrası herhangi bir iz kalma durumu söz konusu değildir.

Ne kadar sakal ekilmeli?

Sakal ekimi, insanların yüz bölgesinde eksikliğini hissettiği bölgelerde uygulanabilir. Sakal ekiminin yoğunluğu ve tam olarak uygulanacağı bölge, her ne kadar insanların gerek duyduğu, olmasını istediği bölgeler olmalıysa da, bu konuda en sağlıklı çözüm doktora da danışmaktır.