Hemen Fiyat Al

Fiyat Al

Saç ekimi herkes tarafından yapılamayan konusunda uzman, deneyimli ve bilgili kişiler tarafından yapılması gereken cerrahi bir operasyondur.

Saç ekimi işlemi lokal anestezi ile yapıldığı için steril bir ameliyathane ortamında işlemin yapılması gerekmektedir.

Saç ekimi işlemi kısaca, kişinin kendisinden alınan saç köklerinin saç olmayan yerlerde açılan kök bölgelerine yerleştirilmesi olarak ifade edilebilir.

Saç Ekimi İşlemi sonucu Ne zaman Alınmaya Başlanır?

Öncelikle bilinmesi gerekir ki saç ekimi işlemi sonuçları ve başarısı kişiden kişiye değişiklik gösteren bir işlemdir.

Hastanın yaşı, cinsiyeti, saçın tipi, rengi, dökülmenin oranı ve devam edip etmediği gibi faktörler doktorlar tarafından iyice incelenmeli, tayin edilmeli ve ona göre işlem yapılmalıdır.

Tüm değişkenler dikkate alınarak hastaya bilgi verilmeli, saç ekimi sonrasındaki değerlendirmeler de bu değişken faktörler dikkate alınarak değerlendirilmelidir.

Saç Ekimi Hemen Sonuç Veren bir Operasyon Değildir

Saç ekimi için başvuran kişilerin doktorları tarafından tam olarak bilgilendirilmesi esas teşkil etmektedir. Saç ekiminin başarı oranı ve görünüşteki farkın belirmesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Saç ekiminden kaç gün sonra saçlar çıkar sorusunun cevabı ancak istatiksel olarak ortalama değerlerle verilebilmektedir. Net bir tarih, ortalama bir yıl olarak verilebilmektedir.

Saç ekimi işleminin sonrasında, gözle görünür değişikliğin ortaya çıkması için hastanın yaralarının iyileşme durumundan saçın ve kişinin hormonel yapısına kadar pek çok değişken etkili olmaktadır.Saç ekimi fiyatları

Saç Ekimi Sonrasında Neler Olur?

Genel olarak saç ekiminden sonra ortalama bir ay sonunda ekilen köklerdeki saçlar dökülmeye başlar. Dökülmenin ardından bir süre sanki hiç işlem yapılmamış gibi bölge eski halindeymiş gibi görünür.

Ekilen saçların dökülmesinden sonra yaklaşık üç ay içerisinde, uyarılan köklerden yeni saçlar çıkmaya başlar. üçüncü aydan altıncı aya kadar süren bir zamanda çıkmaya başlayan yeni saçlar altıncı ayda görünür hale gelmeye başlar

Altıncı aydan bir yılın sonuna kadar yeni çıkan saçların uzaması, kendi saçınızmış gibi bir form alması süresidir. Herhangi bir ekstra durum olmaz ise bir yıla kadar geçen sürede yeni çıkan saçlarınız, kendi saçlarınızın formuna kavuşabilmektedir.

Saç Ekimi Sonuçlarını Etkileyen Faktörler

Öncelikle kişinin yaşı, beslenme düzeni, yaralarının iyileşme süresi, hormonel dengesinin olup olmadığı, cilt rengi ve saç rengi gibi ana faktörler saç ekimi sonuçlarını etkileyen faktörler olarak sayılabilir.

Kişiden kişiye farklılık gösteren fiziksel özelliklerin yanında, saçın karakteristik özellikleri de saç ekimi başarısı üzerinde etkili olmaktadır. Saçın karakteristik özellikleri, saç rengi, saç telinin kalınlığı ve saç telinin şeklidir.

Her bir saç kökünün içerisindeki saç teli sayısı, saç ekiminin sonuçlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Kulak arkasından alınan ve doktorların tabiri ile dökülmemeye programlanmış olan saç tellerinin incelenmesi ile saçın karakteristik özellikleri belirlenir.