Hemen Fiyat Al

Fiyat Al

Memelerinizin şeklinden ya da boyutundan memnun değildiniz ve sizi hayallerinizdeki göğüsler ile buluşturacak göğüs estetiğini yaptırdınız. Peki ya sonrası? Hemen belirtelim; hastaların operasyon sonrası iyileşme süreçlerindeki kurallara bağlılığı, işlemin hedeflenen başarıya ulaşmasında oldukça etkilidir. Bu açıdan bakıldığında; bu süreçte farkında olmadan yapacağınız en küçük bir ihmalkarlık bile, hayalleriniz ile aranıza mesafe girmesine neden olabilir. Bu yüzden operasyon sonrasında yatış pozisyonunuzdan ilaçlarınızı düzenli almanıza kadar pek çok noktaya dikkat etmenizde fayda var.

Eğer siz de göğüs estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, ameliyattan sonra dikkat etmeniz gereken konulara değindiğimiz bu yazıyı okumanızı öneririz…

İlk hafta neler yapılmalıdır?

Göğüs estetiği sonrasında hastaların, ameliyat bölgelerine karşı oldukça hassas davranmaları gerekmektedir. Bu süreçte hastalar doktorlarının yatış pozisyonu, beslenme ve bakım konularındaki yönlendirmeleri dışına kesinlikle çıkmamalıdır. İlk hafta şişlik ve ağrılar meydana gelebileceği için; ameliyatı takip eden 3-4 gün mümkün olduğunca istirahat edilmeli, yorucu işlerden kaçınılmalı, araba kullanılmamalı ve kollar kaldırılmak için zorlanmamalıdır. Ayrıca hastaların ilk 4 gün banyo yapmamaları gerekmektedir. Oluşabilecek küçük ağrılar için hekimin tavsiye edeceği ağrı kesiciler dışında bir ilaç kullanılmamalı, yara iyileşme sürecini uzattığı için sigara tüketilmemelidir .

Peki ya birinci haftadan sonra?

Göğüs ameliyatları sonrasında hastalar, yapılan ameliyatın niteliğine göre değişiklik göstermekle birlikte, yaklaşık olarak birinci haftanın sonunda normal yaşantılarına geri dönebilmektedirler.

Bu süreçte hastaların ameliyat izlerini güneşten korumaları, özellikle güneş yanığından kaçınmaları gerekmektedir. Dikiş izlerinin iyileşmesi için; cilt bakımına dikkat edilmesi, doktorun verdiği krem ve nemlendiricilerin kullanılması ve sporcu atleti şeklindeki özel sütyenin giyilmesi de büyük önem taşımaktadır.

Bunlara ek olarak göğüs estetiği yaptıran kişiler yüzükoyun ya da yan yatmak yerine sırt üstü yatmalı, çok ağır spordan ve solaryumdan 1 ay süreyle uzak durmalıdırlar.