Hemen Fiyat Al

Fiyat Al

İnsan yüzünün genel görünümünü belirleyen ve dolayısıyla dış görünüşün oldukça önemli bir parçası olan burun, arzu edilen şekilde görünmediği zaman kişileri psikolojik yönden olumsuz etkileyebilir. Bu durumda dolayı burnuna estetik başvurmak isteyen kişilerin aklına, bu işlemi yaptırmaya karar vermeden önce pek çok soru gelebilir. Biz de bu yazımızda; bu işlemi yaptırmayı düşünenlere fikir vermesi amacıyla, burun ameliyatları hakkında sıkça sorulan 5 soruyu yanıtladık.

Burun Estetiği Nedir?

Burunda doğuştan ya da sonradan oluşan eğriliklerin, kemerli ya da düşük görüntülerin giderilerek burna estetik bir görüntü kazandırılması işlemidir. Ayrıca, bu operasyonlar ile eğer varsa hastanın burnuyla ilgili sağlık sıkıntıları da giderilebilir.

Burun Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Burun üzerinde düzeltmelerin yapıldığı operasyonlar; kemerli burun, eğri burun ve düşük burun ameliyatı; burun küçültme ve büyültme ameliyatı; burun kemiği ve burun eti aldırma ameliyatı ile kırık burun ameliyatı olarak sıralanabilir.

 Burun Estetiğinde Hangi Yöntemler Uygulanır?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlar, açık yaklaşım ve kapalı yaklaşım olmak üzere iki farklı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Açık yaklaşım; burun deliklerinin ortasındaki derinin kesilerek burun iskeleti üzerinden sıyrılmasının ardından, işlemin direkt burun anatomisi üzerinde gerçekleştirilmesi yöntemiyken kapalı yaklaşım ise; işlemin burun derisi kesilmeden, burun deliklerinin içerisinden gerçekleştirilmesi yöntemidir.

Ameliyatlardan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyatlar sonrasında hastaların burunlarını şiddetli çarpmalara karşı korumaları büyük önem taşımaktadır. Ayrıca alkol ve sigara tüketiminin bir müddet bırakılması, oluşabilecek şişlikleri önlemek için yüksek yastıkta yatılması, rahat giyinmek için düğmeli giysilerin tercih edilmesi gerekmektedir.
Bunlara ek olarak doktorun bilgisi dışında ağrı kesici ya da kan sulandırıcı ilaç almanın, yüzde ve gözlerde morarma ve şişliklere neden olduğu unutulmamalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Burun estetiklerinin her biri, kullanılan yöntem ve malzemelere göre farklılık gösterebildikleri için, yapılacak işlemlerin fiyatları hakkında net bir cevap vermek mümkün değildir. Örneğin bazı durumlarda burnun tek bir bölgesine müdahale edilirken, bazı durumlarda ise daha geniş bir alan işleme dahil edilir. Bu nedenle, fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, uzman bir hekime ile iletişime geçmeleri daha sağlıklı olacaktır.