Hemen Fiyat Al

Fiyat Al

“Yaşlılığa karşı” şeklinde dilimize çevrilebilecek olan anti aging teriminin, basitçe estetikte kişilerin daha genç bir görünüme sahip olmalarına imkân tanıyan belli başlı uygulamaları kapsadığı söylenebilir. Eğer bu sizin de ilgilendiğiniz bir konuysa, gelin; birlikte anti aging’e ve kapsadığı uygulamalara biraz daha detaylı bir göz atalım!

Anti Aging Nedir?

Temelde yüzün ve bedenin daha genç görünmesi amacıyla tercih edilen anti aging işlemleri, çeşitli uygulamalar ile dokuları gençleştirir ve ciltteki yaşlılığın izlerini ortadan kaldırır. Lazer, enjeksiyon ve benzeri işlemleri içeren bu uygulamaların büyük bir kısmında hastaya herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulmaz.

En Sık Tercih Edilen Uygulamalar

En sık tercih edilen anti aging uygulamaları arasında; lazer ile cilt gençleştirme, dolgu ve botoks yer alır.

  •  “Ameliyatsız cilt gençleştirme” olarak da anılan lazer yöntemi, hem kişiyi olduğundan 10 yaş genç gösteren, hem de lekeleri tedavi edebilen bir uygulamadır.
  • Dolgu ise mimik kırışıklıklarını ve yüzde içe çökmüş bölgeleri doldurarak daha dolgun ve diri bir yüze sahip olmayı sağlar.
  • Kalıcılığı yaklaşık olarak 1 yıl süren botoks, fazla kırışıklıkları ortadan kaldıran uygulamalardandır.

Uygulamadan Önce

Uygulamayı yaptırmaya karar verenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Eğer yaz dönemindeyseniz, operasyon öncesinde deniz ve kumdan uzak durulması, cildin güneş ışınlarından mümkün olduğunca korunması gerekir. Ayrıca, makyaj ya da krem uygulamalarını tercih etmemek, ciltteki soyulmaları el ile soymamak tavsiye edilir.

Uygulamadan Sonra

Anti aging uygulamalarından sonra doktor tarafından tavsiye edilen kremleri kullanmak gerekiyor. Seanslar bittikten hemen sonra, ilk bir ay içerisinde krem kullanımına başlanabiliyor. Operasyondan sonra dikkat edilmesi gereken noktalardan biri güneş ışınlarından korunmak ise, diğeri de beslenmedir. Daha genç ve enerjik hissetmek için sağlıklı beslenmeye, şeker ve karbonhidratlardan uzak durmaya özen göstermek gerekiyor. Cildin daha genç görünmesi için ihtiyaç duyulan kolajen maddesi, kırmızı meyvelerde bulunduğu için; operasyonun ardından bu tür besinleri daha sık tüketmek de tavsiye ediliyor.