FULYA : +90 444 1 596   -   BAHÇELİEVLER : +90(212) 220 0 800

Doç. Dr. Erdem Güven

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

El ve Mikrocerrahi Uzmanı

Ağız, Çene, Yüz Cerrahisi (Maksillofasyal Cerrahi) Uzmanı

Doç.Dr. Erdem GÜVEN Hakkında

Doç. Dr. Erdem GÜVEN, 1992 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’ni ve 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek tıp doktoru ünvanını aldı.

1998 yılında 6 ay sure ile Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘University of California, Los Angeles (UCLA)’da gözlemci olarak bulundu.

1999 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı.

2003 yılında yapılan, 25. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği kongresinde klinik dalda birincilik ödülü alarak yüz nakline alternatif olarak yapılabilen bir ameliyatın sunumunu yaparak önemli bir başarıya imza attı.

2004 yılında ihtisasını tamamlayarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olmaya hak kazandı.

2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri, San Diego’da “Endoskopik alın ve orta yüz gençleştirme” kursuna katıldı.

2006 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzman doktor olarak çalışmaya başladı.

İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görevi sırasında 2011 yılında Doçent ünvanını aldı.

Doç. Dr. Erdem GÜVEN yurtiçi ve yurtdışı bilimsel organizasyonları ve kongreleri yakından takip etmekte ve sık sık kongrelerde görev almaktadır. En son 13-15 Mart 2013 tarihide İspanya, Barcelona’da yapılan “Barcelona Breast Meeting” toplantısında davetli konuşmacı olarak davet edilerek ülkemizde ve dünyada az sayıda merkez tarafından yapılabilen “meme kanseri nedeniyle göğsün alınması sonrasında uygulanan endoskopik meme onarım tekniğini” sunmuştur.

Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve ISAPS, Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği Asil Üyeliği bulunmaktadır.

Uluslararası Dergilerde yayınlanmış 36 adet ve ulusal dergilerde yayınlanmış 16 adet makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme onarımları konusunda önemli yayınları bulunmaktadır.

Doç. Dr. Erdem GÜVEN özellikle Kanser ve diğer hastalıklar neticesinde ortaya çıkan bozuklarda yapılan meme onarımları, meme deformitelerinin düzeltilmesi, vücut şekilendirme ameliyatları, Mikrocerrahi onarım ameliyatları, çene yüz bölgesi ameliyatları ve estetik cerrahi ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.

Evli ve iki çocuk babasıdır, İyi derecede ingilizce bilmektedir.